Batuhan TUNCEL

İstanbul Ticaret Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Av. Batuhan TUNCEL , mezuniyetinin ardından Frances King School Londra’da  Ekonomi Hukuku ve Hukuk İngilizcesi eğitimini tamamlamıştır. Sonrasında ise Augsburg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde Avrupa Birliği ve Uluslararası Ekonomi Hukuku programına devam etmiştir. Mesleki kariyerini İstanbul Barosunda devam ettiren Av. Batuhan TUNCEL , birçok yerli ve çok uluslu şirketi ticari ortaklıklar, distribütörlük, franchise ve acentelik alanındaki hukuki ilişkilerinin yapılandırılması ve sözleşmelerinin düzenlenmesi, sürdürülmesi, sona erdirilmesi vb. hukuki uyuşmazlıklar konusunda temsil etmiştir.

Dünyaca ünlü bir teknoloji şirketinin haksız rekabet davasında görev almış ve Türkiye pazarında faaliyet gösteren, pazar payı yüksek bir teşebbüsün yurt dışı operasyonel faaliyetlerinin sözleşmeler hukuku zemininde değerlendirilmesi noktasında gerek sözleşmenin karşı tarafıyla müzakere, gerek sözleşmelerin revize edilmesi bağlamında önleyici hukuk hizmeti vermiştir.

Av. Batuhan Tuncel; rekabet hukuku alanında başta mevzuata uyum, Rekabet Kurumu soruşturmaları, şirket birleşme ve devralma başvuruları ve bireysel muafiyet başvuruları konularında çalışmış olup, birçok şirketin birleşme ve devralma işleminde sözleşmelerin yapılandırılması ve hukuki sürecin yönetimini gerçekleştirmiştir.

GÜNEŞ LEGAL ‘ in çözüm ortağı olarak özellikle Yasal Uyum, E-Ticaret ve Platform Ekosistemi, Sözleşmeler Hukuku alanlarındaki hukuki düzenlemeler ve sözleşmeler konusunda danışmanlık vermektedir.